GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 7118449
*
nr 711 8449
Skål
Per Hammarström, Signerad Per H, Keramik, längd: 36, höjd: 16
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2011
kl 18:32:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 00:25:56
1
100 kr
27/8 12:18:21
2
450 kr
27/8 14:01:02
1
200 kr
27/8 16:00:19
3
300 kr
27/8 16:00:36
3
450 kr
27/8 16:00:57
3
550 kr
29/8 17:25:49
4
750 kr
29/8 18:27:41
5
Vinnande bud
29/8 18:28:10
6
850 kr
29/8 18:28:46
6
1.100 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik per hammarström skål
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Skål
nr 711 8449
Skål
Per Hammarström, Signerad Per H, Keramik, längd: 36, höjd: 16
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 00:25:56 | 1 | 100 kr |
27/8 12:18:21 | 2 | 450 kr |
27/8 14:01:02 | 1 | 200 kr |
27/8 16:00:19 | 3 | 300 kr |
27/8 16:00:36 | 3 | 450 kr |
27/8 16:00:57 | 3 | 550 kr |
29/8 17:25:49 | 4 | 750 kr |
29/8 18:27:41 | 5 | Vinnande bud |
29/8 18:28:10 | 6 | 850 kr |
29/8 18:28:46 | 6 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik per hammarström skål
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00 -
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31 -
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42